ZAKŁAD BUDOWY MASZYN STOLARSKICH JERZYNA I MAREK MACIEJEWSCY

Firma powstała w marcu 1988r. i rozpoczęła działalność na 36m2 zatrudniając 3 osoby. Pierwsze prace to precyzyjna obróbka skrawaniem w kooperacji z Metalplast Poznań. Od 1989r. przez rok obróbka mechaniczna drewna – galanteria – tralki, kije itp. z przeznaczeniem na export do Danii. Pracowaliśmy z załogą 11 – osobową w dzierżawionym tartaku użytkując m.in. traki ramowe. W związku z tym, że dzierżawione maszyny były przestarzałe, cieżkie, energochłonne i mało wydajne skonstruowano nowe, do produkcji tralek, kiji i innej galanterii.
Po niezbednych testach w trakcie produkcji na własne potrzeby i wprowadzeniu zmian, maszyny te sprzedawano innym producentom i na eksport.
    Przez wydatne zwiększenie produkcji – ilościowe a przede wszystkim jakościowe oraz produkcję maszyn do obróbki drewna staliśmy sie największym producentem na rynku krajowym. Zgodnie z zapotrzebowaniem zaczęliśmy produkować modernizowane przez nas maszyny takie jak: tokarko – kopiarki, kijarki, frezarki trójstronne do produkcji podłogi i boazerii, frezarki do produkcji pędzli płaskich, grubościówki, wyrówniarki i frezarki dolnowrzecionowe.

Jerzyna Maciejewska
WłAŚCICIEL
Marek Maciejewski
WŁAŚCICIEL

W 1994r. Jerzyna i Marek Maciejewscy wykupili hale po byłym POM Kargowa i na tej bazie zajęli się produkcją maszyn tartacznych. Najpierw tarczowych tj. traki 4-piłowe, wielopiły, oflisiarki i formatówki z przeznaczeniem przede wszystkim do produkcji elementów palet. Później, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku zajęlismy sie produkcją maszyn na piły taśmowe. Oprócz podstawowych, tj. traków taśmowych poziomych powstały w naszych Zakładach konstrukcje unikalne w skali Kraju takie jak: trak taśmowy pionowy 2 i 4-głowicowy, pilarka taśmowa karuzelowa, pilarka taśmowa pozioma jednogłowicowa, dwugłowicowa i sześciogłowicowa rozdzielcza, które uzyskały liczne nagrody i wyróżnienia na specjalistycznych targach krajowych i zagranicznych.
Zgodnie ze zwiększonym zapotrzebowaniem na nasze maszyny oraz powstaniem nowych programów, przede wszystkim ogrodowego kupiliśmy następne hale produkcyjne i powstał bliźniaczy Zakład Budowy Maszyn Stolarskich - Jerzyna Maciejewska z zatrudnieniem około 20 osób. Na swoją produkcję posiada własne znaki zgodności europejskiej „CE”. Ze wzgledu na to, że produkcja jest blizniacza do Zakładu Marek Maciejewski, niektóre duże kontrakty, przede wszystkim eksportowe są wykonywane wspólnie.
Sumarycznie zatrudnienie w obu Zakładach wynosi około 80 osób, a zajmowany obszar łącznie 3,5 h. Każdy Zakład jest samowystarczalny pod względem posiadanego parku maszyn i wysoko kwalifikowanej załogi. Na miedzynarodowych targach specjalistycznych występujemy wspólnie jako :
ZBMS LIGNUMA – Jerzyna i Marek Maciejewscy.

Dotychczasowe osiągnięcia prezentujemy poniżej.
Produkujemy okolo 50 typów maszyn, w tym: traki taśmowe jedno i wielo-głowicowe, poziome i pionowe, ostrzarki i szrankowniki do taśm tnących, pilarki rozdzielcze taśmowe poziome, traki tarczowe, wielopiły, formatówki i oflisiarki – kilka typów, maszyny do cięcia pianki tapicerskiej taśmowe. Do traków taśmowych poziomych 1 i 2 – głowicowych zastosowano pełną hydraulikę tj. załadunek, podwójne poziomowanie, obracanie kłody i mocowanie.
Obrabiarki, które obecnie znajdują się w obrocie towarowym posiadają znak zgodności europejskiej "CE".
W wyniku bezpośrednich kontaktów z odbiorcami wprowadzamy nowe opcje wytwarzanych już maszyn, lub na życzenie klienta powstają zupełnie nowe konstrukcje, np.: piła taśmowa 2 – głowicowa pionowa, oflisiarka z naprowadzaczem laserowym, oflisiarka z wózkiem podawczym, obrzynarka 2 – piłowa do tarcicy nieobrzynanej i opołów, obrzynarka 3 – piłowa do cięcia na długość, obrzynarka 2 – tarczowa z laserami naprowadzającymi linie cięcia.
Ponadto oferujemy specjalistyczny montaż i rozruch wszystkich naszych maszyn. Oferowany serwis obejmuje naprawy i przeglądy techniczne w okresie 12 – miesięcy nieodpłatnie, a potem serwis pogwarancyjny.
Oferujemy doradztwo techniczne, przygotowanie projektu technologicznego i inne prace projektowo – techniczne niezbędne do ścisłego ustalenia oczekiwan i wymagan klienta. Projektujemy i wykonujemy kompletne linie do programu paletowego, ogrodowego i budowlanego.

Obecnie jesteśmy największym polskim eksporterem maszyn tartacznych. W roku 2002 uzyskaliśmy jako jedyny zakład zajmujący sie produkcja maszyn tartacznych
CERTYFIKATY SYSTEMU JAKOŚCI ISO 9001 : 2001 przyznane przez:
Polskie Centrum Badan i Certyfikacji w Warszawie i potwierdzone przez
The International Quality Network IQNet

Dział Techniczno - Konstrukcyjny Dyrektor  Mirosław Nowak
- dział wdrażania nowych konstrukcji i technologii
- dział przygotowania produkcji
- dział obsługi rynku wschodniego
 
Dział Technologii i Marketingu Główny Inżynier Leszek Górski
- dział technologii
- dział maszynowy
- dział marketingu i obsługi klienta
- dział nadzoru technicznego
- dział systemu jakości i certyfikacji
- dział obsługi rynku zachodniego
 
Dział Ekonomiczno - Finansowy Dyrektor Joanna Stasik

Lata pracy i wysiłek wielu osób został niejednokrotnie wynagrodzony. Nasze produkty zgromadziły wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych targach i wystawach w kraju i zagranicą.
Na międzynarodowych targach specjalistycznych Zakłady występują wspólnie jako: ZBMS LIGNUMA – Jerzyna i Marek Maciejewscy.

 

 
 
A oto nasze osiągnięcia:
Złoty Medal VII MLTB „LUBDOM” – „Jesien ‘99” w Lublinie
dla piły taśmowej rozdzielczej MMM-700
Złoty Medal XI MLTB „LUBDOM” – „Jesien ‘2001” w Lublinie za karuzelową pilarkę rozdzielczą MMN-8
Złoty Medal MTB EKO-LAS ‘99 w Tucholi
dla Piły taśmowej rozdzielczej MMM-700
Złoty Dyplom na MT DEREWOOBRABOTKA ‘99 w Minsku.
dla Piły taśmowej rozdzielczej MMM-700
W roku 2000, na najważniejszej w Polsce i drugiej w Europie imprezie branżowej jaką jest niewątpliwie DREMA ZBMS LIGNUMA – Jerzyna i Marek Maciejewscy zdobył Złoty Medal jako jedyna polska firma wsród 283 wystawców.
Nagrodę otrzymała Piła taśmowa rozdzielcza MMM-700
Dyplom za I Miejsce za "LINIĘ DO PRODUKCJI ELEMENTÓW PALET"
CHEMOBUDOWA - KRAKÓW 2000
Złoty Kask w roku 2001 na Targach Budowlanych LUDBOM zdobyły dwie maszyny: Trak taśmowy z pełną hydrauliką MM-700HK oraz Piła taśmowa karuzelowa MMN-5.
Złoty Kask w roku 2003 na Targach Budowlanych LUDBOM zdobyła maszyna: Piła taśmowa rozdzielcza MMM-700.
W roku 2000, 2001, 2002, 2003 i 2005 zdobyliśmy ten Złoty Medal na Targach Bydgoskich w Tucholi za maszyny,kolejno: Obrzynarkę MN-315, Klockarka JP-4, Trak taśmowy MM-700HK, Wilopiła WP-500/2500             i Obrzynarka ND-350.
W 2003 roku Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa przyznała nam Wyróżnienie  LEADERA EKSPORTU NA WSCHÓD  za cały Typoszereg Maszyn  Tartacznych.
Na XXII Krakowskich Targach Budownictwa "JESIEŃ 2003" I MIEJSCE otrzymała Piła taśmowa rozdzielcza MMM-700.
Na XXII Krakowskich Targach Budownictwa "JESIEŃ 2003"  ZŁOTY KASK" otrzymała Piła taśmowa rozdzielcza MMM-700.
Na V Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi
LAS - EXPO 2005 zdobyliśmy złoty medal
za maszynę:
Obrzynarka tarczowa ND-350.
VI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami  Leśnymi
LAS - EXPO 2006 i złoty medal za maszynę:
Pilarka taśmowa do cięcia kłód MM-700 H-K-HK

    Nie poprzestajemy na tym, a nasze sukcesy mobilizują nas do dalszej pracy. Nowe pomysły szybko wprowadzamy w życie, a innowacyjność, jakość wykonania, wydajność i szereg innych parametrów techniczny naszych wyrobów oceniają i doceniają eksperci POLSKIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO - HANDLOWEJ BUDOWNICTWA.
Piła taśmowa rozdzielcza MMM-700                   
Międzynarodowe Targi Lubeskie S.A.
LUBDOM-Jesień 99.
Trak taśmowy jednogłowicowy z pełną hydrauliką
XVI Krakowskie Targi Budownictwa
JESIEŃ - 2000.
Karuzelowa Pilarka rozdzielcza MMN-5
Międzynarodowe Targi Lubeskie S.A.
LUBDOM-Jesień 2001.
Piła taśmowa rozdzielcza MMM-700 
XXII Krakowskie Targi Budownictwa
JESIEŃ - 2003

 

Profil działalności

Maszyny do obróbki drewna litego i płyt, przemysłowe i stolarskie

Dane kontaktowe

tel. 68 35 25 056
KOLEJOWA 8
66-120 KARGOWA

galeria

Mini_gora_02

Lista referencyjna

Firma:
Opis:

Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany