AHEC na targach DREMA 2017 w Poznaniu zaprezentuje różnorodność gatunków amerykańskiego drewna liściastego i nowatorskie sposoby ich zastosowania

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) będzie wystawcą na targach DREMA w dniach 12-15 września 2017 roku. Stoisko AHEC będzie zlokalizowane w Pawilonie Promocji Drewna. Specjalni goście na stoisku AHEC – Dana Spessert oraz Neil Summers – udzielą odwiedzającym informacji na temat gatunków amerykańskiego drewna liściastego i nowatorskich sposobów ich zastosowania. Prezentacja klasyfikacji amerykańskiej tarcicy liściastej określonej przez Krajowe Stowarzyszenie Producentów Tarcicy Liściastej (NHLA) odbędzie się 11 września 2017 roku podczas poprzedzającej targi DREMA 2017 konferencji KOOPDREW na terenie targów w Sali Zielonej (wejście w głównym holu MTP przy ul. Głogowskiej 14).

Prezentacja klasyfikacji tarcicy liściastej bazująca na normach NHLA, pomaga firmom sprzedającym i kupującym amerykańskie drewno liściaste, a także jego użytkownikom zrozumieć system pomiarowy, który określa klasy drewna. Standardy NHLA stanowią podstawę klasyfikacji tarcicy przeznaczonej na eksport. Lepsze zrozumienie tych norm pomogło już wielu firmom zmienić ich stosunek do różnych klas i gatunków amerykańskiej tarcicy liściastej. Przedsiębiorcy, którzy zdali sobie sprawę z wymiernych korzyści biznesowych, jakie dała im ta wiedza, zaczęli kupować i stosować różne klasy drewna. AHEC pragnie zachęcić importerów drewna i ich klientów do zakupu właściwego gatunku drewna za rozsądną cenę. Pozwoli to na uzyskanie maksymalnej trwałości produktu poprzez wybór surowca odpowiedniej klasy.

Bardzo cieszymy się, że będziemy gościć na targach DREMA 2017 w Poznaniu. Widzimy znaczący potencjał dla amerykańskiego drewna liściastego w Polsce, która jest ważnym graczem na świecie w zakresie produkcji mebli, podłóg i stolarki okiennej wykonanych z drewna liściastego, w tym z jego amerykańskich gatunków” – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę.

Na stoisku AHEC prezentowane będą szczegółowe informacje na temat gatunków amerykańskiego drewna liściastego oraz nowatorskie przykłady zastosowania tego zróżnicowanego surowca. Można będzie również dowiedzieć się o odnawialnych zasobach amerykańskiego drewna liściastego. Dodatkowo odwiedzający stoisko AHEC będą mogli otrzymać różnorodne materiały zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Z radością oczekujemy na spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej, producentów podłóg, stolarki okiennej oraz importerów drewna i gorąco zachęcamy ich do wzięcia udziału w naszej prezentacji dotyczącej klasyfikacji amerykańskiej tarcicy liściastej podczas konferencji KOOPDREW 2017. Konsultant AHEC, Neil Summers przedstawi sytuację w przemyśle amerykańskiego drewna liściastego, natomiast Dana Spessert, Główny Inspektor NHLA, zapozna uczestników spotkania z zasadami klasyfikacji amerykańskiej tarcicy liściastej (NHLA) i zaprezentuje ją w praktyce” – dodał David Venables.

Wystąpienia i prezentacje AHEC podczas konferencji KOOPDREW 2017 oraz targów DREMA 2017 będą tłumaczone na język polski.

Źródło: Questia PR

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

S2a, S2b liściaste, surowiec na drewno kominkowe
S2a, S2b liściaste, surowiec na drewno kominkowe
Roboty ciesielskie
Roboty ciesielskie
Deskę I gatunku o wymiarach: 1300x80x18 oraz 1300x120x18
Deskę I gatunku o wymiarach: 1300x80x18 oraz 1300x120x18