Andrzej Konieczny, nowy Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

19 stycznia 2018 r. minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał Andrzeja Koniecznego na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych.
Andrzej Konieczny jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku leśnictwo. W 2004 r. otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych. W pracy doktorskiej zajmował się zagospodarowaniem obszarów wiejskich w ramach wykonania ustawy o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia w perspektywie przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.
Ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską oraz studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Swoją karierę zawodową związał z Lasami Państwowymi, od połowy lat 90. pracował na różnych stanowiskach i w różnych nadleśnictwach m.in. w Nadleśnictwie Chotyłów i Nadleśnictwie Pomorze.
W latach 2006-2008 pełnił funkcję dyrektora ekonomicznego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Związany był również z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych w Warszawie jako jeden z jej inspektorów.
W latach 2013-2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża. Odbył też staże zawodowe w administracji leśnej Szwajcarii i Niemiec.

Od listopada 2015 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. 

Andrzej Konieczny na stanowisku dyrektora generalnego LP zastąpił Konrada Tomaszewskiego, który pełnił tę funkcję od 17 listopada 2015 r.

żródło: Lasy Państwowe

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Fryza dębowa ,graniak dębowy ,kantówka dębowa
Fryza dębowa ,graniak dębowy ,kantówka dębowa
Zawiesie do gwoździarek
Zawiesie do gwoździarek
Modrzew syberyjski - kantowki i sztachety
Modrzew syberyjski - kantowki i sztachety