FSC zmienia standardy używania znaków towarowych FSC przez posiadaczy certyfikatu

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Zarząd Dyrektorów FSC zatwierdził zmieniony standard dotyczący korzystania ze znaków towarowych FSC: FSC-STD-50-001 (V2-0) Wymogi dotyczące używania znaków towarowych FSC przez posiadaczy certyfikatów. Standard określa wymagania dotyczące używania znaków towarowych FSC: na produktach z certyfikatem FSC, do promocji produktów certyfikowanych FSC oraz do promocji statusu organizacji jako posiadacza certyfikatu FSC. Przestrzeganie tego standardu jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy certyfikatu FSC uprawnionych do używania znaków towarowych FSC. Nowa wersja standardu (w jęz. angielskim) znajduje się TUTAJ – zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.  

GŁÓWNE ZMIANY

Główne zmiany wprowadzone w standardzie są następujące:

• Wprowadzenie systemu zarządzania sposobem korzystania ze znaków towarowych jako alternatywa dla przedkładania jednostce certyfikującej wszystkich planowanych sposobów zastosowań znaków towarowych FSC w celu ich zatwierdzenia.
• Wprowadzenie wskazówek, jak opisywać FSC i produkty z oświadczeniami FSC.
• Obniżone wymagania dotyczące rozmiaru dla wszystkich znaków towarowych FSC.
• Większa elastyczność w umieszczaniu etykiet FSC na produktach i wyborze elementów etykietowania.
• Włączenie do standardu serii porad i interpretacji standardu.

Porównanie wersji V1-2 z wersją V2-0 (w jęz. angielskim) dostępne jest TUTAJ. Dokument ten wskazuje, czy zmieniony tekst spowodował zmianę wymogów i konieczna jest faktyczna zmiana ze strony posiadacza certyfikatu, czy  też zmieniony tekst to tylko wyjaśnienie, uproszczenie lub przeredagowanie w celu lepszego zrozumienia.

WEBINARIA DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

FSC International organizuje cztery webinaria od 13 grudnia do 25 stycznia, aby przedstawić główne zmiany w standardzie wszystkim zainteresowanym. Zapraszamy do udziału i rejestracji za pomocą tego linku.

NASTĘPNE KROKI

Standard można stosować tylko od 1 marca 2018 r. - od dnia, w którym zacznie obowiązywać. Okres pomiędzy publikacją, a datą wejścia w życie zapewni jednostkom certyfikującym, posiadaczom certyfikatów i FSC wystarczającą ilość czasu na przygotowanie narzędzi i procesów do zastosowania przy wdrażaniu nowej wersji standardu.

Okres przejściowy dla tego dokumentu normatywnego wynosi 12 miesięcy: od 1 marca 2018 r. do 28 lutego 2019 r.

KONTAKT

Krajowi Reprezentanci FSC International
ul. Złota 59, Budynek Lumen Złote Tarasy
00-120 Warszawa
Phone: +48 881 211 192


fsc-polska@pl.fsc.org

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

PRASA DO FORNIROWANIA ORMA
PRASA DO FORNIROWANIA ORMA
DREWNO Z ROZBIÓRKI
DREWNO Z ROZBIÓRKI
Zakupimy duże ilości deski paletowej I gatunku
Zakupimy duże ilości deski paletowej I gatunku