I Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” 11-12 marca 2019 r

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Stoisz przed koniecznością modernizacji instalacji ciepłowniczej? Zastanawiasz się nad wyborem paliwa? Szukasz dostawców biomasy lub RDF? Chcesz uzyskać wiedzę na temat możliwości finansowania źródeł ciepła?
Jeśli tak, zapraszamy na I Konferencję „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”, która 11 i 12 marca 2019 r. odbędzie się w Hotelu Arłamów, gdzie po raz pierwszy w Polsce uruchomiono instalację trójgeneracyjną zasilaną biomasą!

 

DLACZEGO WARTO?

Rynek energii cieplnej stoi przed dużymi wyzwaniami związanymi z szeregiem nowych regulacji, m.in. pakietem zimowym, dyrektywą MCP, dyrektywą OZE i efektywności energetycznej czy nowym systemem wsparcia dla kogeneracji. Wiele z istniejących sieci ciepłowniczych wymaga gruntownej modernizacji. Duża część przedsiębiorstw ciepłowniczych stoi przed wyborem technologii, która dzięki zastosowaniu kogeneracji umożliwi im osiągnięcie statusu efektywnego źródła energii.

CO JEŚLI NIE WĘGIEL?

W sektorze ciepłowniczym zmienia się stopniowo struktura paliw – część podmiotów zdecydowała się na odnawialne źródła energii, wiele PEC-ów i MPEC-ów zastanawiając się nad najbardziej korzystnym dla nich rozwiązaniem bierze pod uwagę modernizację instalacji pod kątem spalania biomasy lub innych paliw alternatywnych, w tym RDF (Refuse Derived Fuel).

Odpowiedzią na powyższe zmiany jest I Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” organizowana 11 – 12 marca przez Biomass Media Group Sp. z o.o., wydawcę „Magazynu Biomasa”. Wydarzenie adresowane jest do przedsiębiorstw ciepłowniczych, przedstawicieli samorządowych, producentów i dostawców biomasy oraz paliw alternatywnych, dostawców technologii do instalacji ciepłowniczych.

Celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystujących biomasę lub paliwa alternatywne w ciepłownictwie, przedstawienie scenariusza modernizacji instalacji z uwzględnieniem optymalnych rozwiązań, a także omówienie aktualnych regulacji prawnych. Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestię związane z dostępnością i jakością surowca, cenami biomasy i paliw alternatywnych oraz polityką kontraktacji dostaw surowca.

Spotkanie będzie łączyło w sobie sprawdzoną formułę wiedza + biznes umożliwiając uczestnikom nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

DZIĘKI UCZESTNICTWU W KONFERENCJI ZYSKAJĄ PAŃSTWO:

- aktualną wiedzę na temat zmian na rynku energii cieplnej,
- optymalny scenariusz przeprowadzenia modernizacji instalacji cieplnej,
- dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych,
- możliwość spotkania z dostawcami biomasy i paliw alternatywnych do ciepłowni.

REJESTRACJA MOŻLIWA DO 28.02.2019 r.

FORMULARZ REJESTRACYJNY: https://magazynbiomasa.pl/biomasa-w-cieplownictwie/

 

 

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Współpraca w zakresie dostaw tarcicy sosnową obrzynaną - ENDED
Współpraca w zakresie dostaw tarcicy sosnową obrzynaną - ENDED
Ostrzarka SONPg-640 z automatycznym dosuwem głowicy ostrzącej do ostrzonego narzędzia
Ostrzarka SONPg-640 z automatycznym dosuwem głowicy ostrzącej do ostrzonego narzędzia
tarcica
tarcica