Malownicze obrazy do salonu, czyli daj się zachwycić polskim krajobrazom

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Urządzając dom czy mieszkanie, warto zadbać nie tylko o solidne materiały, najlepsze technologie i doskonałe wykończenie w postaci pięknego parkietu i solidnych, drewnianych mebli. By nasze wnętrze nabrało charakteru i zyskało duszę, powinniśmy ozdobić je efektownymi dodatkami. Ciekawe obrazy do salonu, przedstawiające rodzime pejzaże, będą znakomitym rozwiązaniem.

Mogłoby się wydawać, że urządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie. Wiele mówi się o zatrudnianiu dekoratorów i projektantów, którzy dysponują dobrym smakiem i gustem, dzięki czemu możemy być pewni, że otrzymamy stylizację na najwyższym poziomie. Z drugiej strony to my sami znamy siebie najlepiej  i najlepiej też wiemy, co nam się podoba. Zamiast szukać ekstrawaganckich, polecanych przez czasopisma i portale internetowe rozwiązań, zaufajmy sobie i sięgnijmy po takie ozdoby, które przemawiają do nas. Doskonałym przykładem są malownicze obrazy. Krajobrazy pochodzące z różnych zakątków Polski, udekorują przestrzeń i pozwolą nam się cieszyć nawet takimi widokami, które znajdują się setki kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. 

Jakość to podstawa

Co jest najważniejsze, gdy wybieramy najlepsze obrazy? Krajobrazy górskie i nadmorskie, leśne czy wiejskie, zaprezentowane latem lub zimą, powinny nam się oczywiście podobać, lecz musimy pamiętać nie tylko o kwestiach estetycznych, ale również praktycznych. Jeśli chcemy, by nasza ozdoba służyła nam jak najdłużej, naszą misją powinno być znalezienie obiektu, wykonanego z solidnego płótna i wytrzymałego blejtramu. To właśnie od drewnianego stelaża będzie zależeć żywotność obrazu. Najlepiej postawić na wysokojakościowe drewno sosnowe, które jest odporne na działanie czynników niszczących, nie odkształca się pod wpływem warunków klimatycznych i, co  bardzo ważne, nie ulega zmianom pod wpływem skoków temperatury. Takie krosna nie będą się wypaczać, dzięki czemu płótno pozostanie w idealnej formie, a zaprezentowany na nim pejzaż nie ulegnie deformacjom.

Pejzaż Twoich marzeń

Jakimi zaletami odznaczają się proponowane przez nas obrazy? Krajobrazy są świetnym pomysłem, by urozmaicić przestrzeń i nadać aranżacji przytulności. Istotnym plusem jest jednak to, że wybierając odpowiedni pejzaż, możemy wprowadzić do naszego pokoju dokładnie taki widok, o jakim zawsze marzyliśmy i każdego dnia cieszyć się ulubionym zakątkiem Polski. Ciekawe obrazy do salonu mogą prezentować wszystko: od tatrzańskich szczytów oprószonych śniegiem przez polne łąki usiane kwiatami i skąpane w złotym słońcu po bałtyckie fale wzburzone wieczornym sztormem. Wybór konkretnego pejzażu powinien zależeć od tego, jaki krajobraz jest nam najbliższy. Aby dopasować przedstawienie do estetyki, jaka panuje w naszym wnętrzu, dobierzmy odpowiednią kolorystykę. W ofercie znajdziemy zarówno kolorowe, jak i czarno-białe zdjęcia, a także wzory utrzymane w stylu vintage, charakteryzujące się delikatnie spłowiałymi barwami.

Piękno x 3, czyli tryptyk

Jeśli zależy nam na spektakularnej ozdobie, która od razu ściągnie na siebie całą uwagę i diametralnie zmieni charakter wystroju, to naszą propozycją są potrójne obrazy. Krajobrazy górskie w formie tryptyku nie tylko ozdobią dużą, wolną ścianę w naszym salonie, ale pozwolą nam się także napawać malowniczym widokiem w pełnej krasie. Siła oddziaływania takich przedstawień polega na tym, że spektakularny pejzaż rozbity jest na kilka płócien, dzięki czemu można w nim zawrzeć bardzo rozległy widok. Nie musimy jednak decydować się na góry. Morski lub leśny tryptyk będzie równie efektowny.  

Zawsze modna dekoracja

W świecie aranżacji wnętrz możemy wybierać pomiędzy trendami, które są teraz na topie a rozwiązaniami o ponadczasowych charakterze. Jeśli  nie chcemy stać się niewolnikami szybko zmieniających się tendencji, warto postawić na dodatki odznaczające się nieprzemijającym, uniwersalnym pięknem. Takie są właśnie malownicze obrazy. Krajobrazy ukazujące zapierający dech w piersiach zakątek, miejsce, które ma dla nas sentymentalne znaczenie lub zwykły widok uchwycony jednak w artystyczny sposób, będą się doskonale prezentować niezależnie od panującej właśnie mody. Kluczem do stworzenia zachwycającej aranżacji wcale nie są drogie, designerskie akcenty, lecz wystrój, który odpowiada naszym gustom.

Dzięki efektownym obrazom z krajobrazami możemy dosłownie w mgnieniu oka wyczarować wnętrze naszych marzeń. Nie musimy zatrudniać projektanta, wydawać majątku, ani nawet wychodzić z domu, bo ciekawe propozycje znajdziemy w sklepie internetowym. Trzeba przyznać, że dekorowanie domu jeszcze nigdy nie było tak proste!

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Tarcica obrzynana 32 mm
Tarcica obrzynana 32 mm
Szlifierka Przelotowa JAROMA
Szlifierka Przelotowa JAROMA
Tarcica Białoruś bezpośrednio - sosna, świerk, brzoza, osika, dąb, olcha.
Tarcica Białoruś bezpośrednio - sosna, świerk, brzoza, osika, dąb, olcha.