Mieszkanie w brzozowym gaju? Dzięki malowniczej fototapecie to możliwe!

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Dlaczego tak chętnie wyjeżdżamy za miasto, gdy chcemy odpocząć i naładować baterie w naszym organizmie? Ponieważ na łonie natury najlepiej się regenerujmy, a w wielkich metropoliach brakuje nam kontaktu z przyrodą. Faktem jest jednak, że nie zawsze możemy rzucić wszystko i pojechać nawet na krótki urlop. Co wtedy? Doskonałą alternatywą jest odpowiednia aranżacja wnętrza za pomocą malowniczej fototapety. Brzozy, o charakterystycznych, czarno-białych pniach i drobnych liściach, staną się przepięknym akcentem dekoracyjnym, który wynagrodzi nam brak zieleni w mieście.

Urządzanie mieszkania to nie tylko kwestia estetyczna. To prawda, że zależy nam na stworzeniu pięknego i efektownego wystroju, ale najlepiej, gdy będzie także pozytywnie oddziaływał na nasze samopoczucie. W domowym zaciszu spędzamy bardzo wiele czasu, tutaj szukamy ciszy, wytchnienia i bezpieczeństwa, dlatego aranżacja powinna korespondować z tym, czego oczekujemy od tego miejsca. Nie od dziś wiadomo, że właśnie natura i bliski kontakt z przyrodą jest tym czynnikiem, który doskonale wpływa na nasze zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Urokliwy domek pod lasem to marzenie wielu z nas. Jeśli jednak znajduje się on poza naszym zasięgiem, to zawsze możemy zaprosić las do naszego wnętrza za sprawą efektownej fototapety. Brzozy, i w formie nastrojowego zdjęcia, i minimalistycznej grafiki, zmienią dotychczasowy wystrój nie do poznania.

Salon w uroczym zagajniku

Pomysły na aranżację salonu zaczniemy od wyjątkowej propozycji, jaką jest powiększająca metraż fototapeta. Las brzozowy to nie tylko przepiękny, malowniczy widok. To także wzór, który sprawi, że nasz niewielki pokój zamieni się w całkiem przestronne wnętrze. Imitujące głębię przedstawienie zamieni nam płaską ścianę w bezkresny pejzaż. Doskonały efekt uzyskamy, gdy zdecydujemy się na leśną alejkę, biegnącą między drzewami. Ludzki zmysł wzroku daje się bardzo łatwo oszukać. Jeśli odpowiednio wyeksponujemy wzór tak, by nic go nie zasłaniało, to rezultat będzie naprawdę oszałamiający. Inną propozycją jest charakterystyczny kadr, który prezentuje zaledwie wycinek lasu. Co przedstawia taka fototapeta? Pnie brzozy, które tworząc pionowy rytm, nie tylko powiększą metraż, ale sprawią też, że pokój będzie się wydawał wyższy, niż jest w rzeczywistości. Największą popularnością cieszą się soczyście zielone przedstawienia, ponieważ znakomicie rozświetlają wystrój i nadają mu pogodnego charakteru. Możemy jednak sięgnąć także po jesienny lub zimowy krajobraz – wszystko w zależności od tego, jaka kolorystyka panuje w naszym pokoju i jaka estetyka w nim dominuje.

Sypialnia w romantycznym stylu

Romantyczna sypialnia to nie tylko aranżacja z motywem Wieży Eiffla czy czerwonymi różami. Jeśli szukamy pomysłu na nastrojowe wnętrze, które będzie jednak oryginalne i stylowe, to naszą propozycją jest leśna fototapeta. Brzozy, czarno białe pnie przystrojone złocistymi liśćmi, staną się zapierającą dech w piersiach ozdobą. Wielu osobom jesień kojarzy się ze słotą i szarością, jednak jej początkowa faza pełna jest słońca i kolorów. Taki pejzaż będzie się doskonale prezentował w sypialni zwłaszcza wtedy, gdy do wystroju wprowadzimy akcenty w złotym lub mosiężnym kolorze. Mogą to być lampki przy łóżku, świeczniki, podpórki na książki, a nawet uchwyty w meblach. Podobny efekt osiągniemy, gdy zdecydujemy się na wzory utrzymane w estetyce retro. Charakteryzują się one specyficzną, nieco spłowiałą kolorystyką, jaką  odznaczają się stare fotografie w rodzinnych albumach. Trzecim pomysłem są, ukazujące zachód słońca, fototapety. Brzozy skąpane w pomarańczowych promieniach nabierają zupełnie innego wyglądu. Dzięki nim sypialnia stanie się o wiele bardziej przytulna i miła dla oka.

Minimalistyczny pokój nastolatka

Czy w młodzieżowej aranżacji sprawdzi się malownicza fototapeta? Las brzozowy może przyjąć najprzeróżniejszą formę i nie chodzi tutaj tylko o wiosenne lub zimowe ujęcie. W pokoju nastolatka świetnie będzie się prezentować oszczędny w wyrazie, minimalistyczny wzór, utrzymany w estetyce flat design. Są to komputerowe grafiki, których siła oddziaływania polega właśnie na prostocie. Ograniczona paleta barwna sprawia, że znajdziemy tutaj tylko podstawowe kolory i to pozbawione gradientów, a zamiast trójwymiarowej rzeczywistości dostaniemy płaską (stąd nazwa flat design) kompozycję. Taka fototapeta jest niezwykle wyrazista, a jednocześnie lekka w wyrazie, dlatego będzie świetnie wyglądać w pokoju nastolatka, w którym nie zawsze panuje idealny porządek. Do chłopięcej aranżacji proponujemy same czarno-białe pnie na błękitnym tle, a do dziewczęcej brzozowy lasek z siedzącym na gałęzi ptakiem lub spacerującym jeleniem.

Dzięki efektownym fototapetom możemy wyczarować nie tylko zachwycającą aranżację, ale także zyskać namiastkę przyrody czy powiększyć niewielki metraż. Dobrze nam znane brzozy to motyw dekoracyjny, z którym warto się zaprzyjaźnić, bo to sprawdzony przepis na ponadczasowy i stylowy wystrój.

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Komora próżniowa do suszenia drewna P.V.D.K 1,0 - POLMA
Komora próżniowa do suszenia drewna P.V.D.K 1,0 - POLMA
Krawędziaki
Krawędziaki
Taśma stalowa 16x0,5 mm
Taśma stalowa 16x0,5 mm