Nowy obiecujący rynek - misja branżowa do Indii

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

W dniach16 - 21.04.2018 do Indii udała się grupa przedsiębiorców związanych z przemysłem drzewnym. Wyjazd był zorganizowany przy pomocy MK Business Link, kolejny raz firma wykazała się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Wyjazd przyniósł wiele bezcennej wiedzy na temat tamtejszego rynku drzewnego. Hindusi kupują ogromne ilości surowca oraz produkty z drewna. Wartość eksportu i importu jest liczona w miliardach dolarów i mówimy tu tylko o przemyśle drzewnym.

Firmy europejskie są niewidoczne. W statystykach uwzględnione są dwa europejskie państwa: Niemcy i Włochy. W przypadku Niemiec oprócz tego, że sprzedają gotowe produkty to do Indii wysyłają także drewno okrągłe. Odkryciem może być nasza sosna, gatunek dla nich zupełnie obcy ale na tyle interesujący i w pewien sposób stający się modny, że firmy niemieckie wysyłają tam swoje produkty wytworzone z sosny.
Podczas misji mieliśmy okazję rozmawiać z największymi firmami operującymi na tamtejszym rynku drzewnym.

Już pierwszego dnia, zaledwie dwie godziny po przylocie, spotkaliśmy się dwoma partnerami, którzy chcieli spotkać się z nami jak najszybciej. Był to właściciel 33 ogromnych showroomów meblowych w Indiach, importer gotowych produktów z drewna, a drugi to importer forniru, sklejki, termo-drewna i podłóg, jego ciekawość wzbudziła oferta architektury ogrodowej. Spędziliśmy na rozmowach kilka godzin, nasi przedsiębiorcy mieli okazję do indywidualnych rozmów, zaprezentowania swojej oferty.

W trakcie naszego pobytu miało miejsce oczekiwane przez wszystkich Polsko-Indyjskie Forum Gospodarcze Przemysłu Drzewnego i Meblowego. Forum zaszczycił swoją obecnością Konsul Generalny RP w Mumbaju, Pan Leszek Brenda. W sumie w Forum wzięło udział 20 właścicieli i prezesów firm z Indii, zainteresowanych ofertami z Polski. Forum miało charakter biznesowy. Podczas tego spotkania miała miejsce prezentacja dotycząca naszego kraju „Why Poland” znakomicie przygotowana i poprowadzona przez Panią Małgorzatę Kasińską-Panek, a także prezentacja polskiego przemysłu drzewnego. Był też czas na prezentację firm z Polski uczestniczących w misji. Poznaliśmy także dane liczbowe dotyczące eksportu i importu drewna i produktów, a także zostało omówione wsparcie rządu indyjskiego dla firm zainteresowanych bliższą współpracą na tamtejszym rynku. Forum zorganizowane zostało przy wsparciu Federal Indian Export Organization (FIEO), jest to instytucja pomagająca m.in. w pozyskiwaniu kontrahentów. Wszystkie nasze firmy zostały wpisane do bazy danych jaką dysponuje FIEO i będą otrzymywać wszelkie zapytania dotyczące konkretnych produktów. Nasza oferta wzbudziła ogromne zainteresowanie, rozmowy pomiędzy przedstawicielami firm trwały nawet w trakcie prezentacji a także podczas przerw.

Obecność najważniejszych graczy na hinduskim rynku drewna pokazała nam, że nasze wyroby mogą być dla nich bardzo atrakcyjne.

Indyjski rynek drewna, produktów z drewna jest dla nas obcy. Okazuje się jednak, że może stanowić wielkie pole do popisu. Indie to kraj niesamowitych kontrastów, ale także i wielkich możliwości. Hindusi są bardzo zainteresowani nowinkami, szukają nowych dostawców, a także rynków dla swoich wyrobów. Jesteśmy przekonani, że może i powinno to działać w obu kierunkach.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Biurem Izby oraz do uczestnictwa w kolejnych naszych misjach handlowych.

 

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Płotek wbijany
Płotek wbijany
DESKA BOAZERYJNA/ PODBITKA SOSNOWA
DESKA BOAZERYJNA/ PODBITKA SOSNOWA
Sprzedam drewno stosowe buk olcha S2A
Sprzedam drewno stosowe buk olcha S2A