Nowy obiecujący rynek - misja branżowa do Indii

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

W dniach16 - 21.04.2018 do Indii udała się grupa przedsiębiorców związanych z przemysłem drzewnym. Wyjazd był zorganizowany przy pomocy MK Business Link, kolejny raz firma wykazała się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Wyjazd przyniósł wiele bezcennej wiedzy na temat tamtejszego rynku drzewnego. Hindusi kupują ogromne ilości surowca oraz produkty z drewna. Wartość eksportu i importu jest liczona w miliardach dolarów i mówimy tu tylko o przemyśle drzewnym.

Firmy europejskie są niewidoczne. W statystykach uwzględnione są dwa europejskie państwa: Niemcy i Włochy. W przypadku Niemiec oprócz tego, że sprzedają gotowe produkty to do Indii wysyłają także drewno okrągłe. Odkryciem może być nasza sosna, gatunek dla nich zupełnie obcy ale na tyle interesujący i w pewien sposób stający się modny, że firmy niemieckie wysyłają tam swoje produkty wytworzone z sosny.
Podczas misji mieliśmy okazję rozmawiać z największymi firmami operującymi na tamtejszym rynku drzewnym.

Już pierwszego dnia, zaledwie dwie godziny po przylocie, spotkaliśmy się dwoma partnerami, którzy chcieli spotkać się z nami jak najszybciej. Był to właściciel 33 ogromnych showroomów meblowych w Indiach, importer gotowych produktów z drewna, a drugi to importer forniru, sklejki, termo-drewna i podłóg, jego ciekawość wzbudziła oferta architektury ogrodowej. Spędziliśmy na rozmowach kilka godzin, nasi przedsiębiorcy mieli okazję do indywidualnych rozmów, zaprezentowania swojej oferty.

W trakcie naszego pobytu miało miejsce oczekiwane przez wszystkich Polsko-Indyjskie Forum Gospodarcze Przemysłu Drzewnego i Meblowego. Forum zaszczycił swoją obecnością Konsul Generalny RP w Mumbaju, Pan Leszek Brenda. W sumie w Forum wzięło udział 20 właścicieli i prezesów firm z Indii, zainteresowanych ofertami z Polski. Forum miało charakter biznesowy. Podczas tego spotkania miała miejsce prezentacja dotycząca naszego kraju „Why Poland” znakomicie przygotowana i poprowadzona przez Panią Małgorzatę Kasińską-Panek, a także prezentacja polskiego przemysłu drzewnego. Był też czas na prezentację firm z Polski uczestniczących w misji. Poznaliśmy także dane liczbowe dotyczące eksportu i importu drewna i produktów, a także zostało omówione wsparcie rządu indyjskiego dla firm zainteresowanych bliższą współpracą na tamtejszym rynku. Forum zorganizowane zostało przy wsparciu Federal Indian Export Organization (FIEO), jest to instytucja pomagająca m.in. w pozyskiwaniu kontrahentów. Wszystkie nasze firmy zostały wpisane do bazy danych jaką dysponuje FIEO i będą otrzymywać wszelkie zapytania dotyczące konkretnych produktów. Nasza oferta wzbudziła ogromne zainteresowanie, rozmowy pomiędzy przedstawicielami firm trwały nawet w trakcie prezentacji a także podczas przerw.

Obecność najważniejszych graczy na hinduskim rynku drewna pokazała nam, że nasze wyroby mogą być dla nich bardzo atrakcyjne.

Indyjski rynek drewna, produktów z drewna jest dla nas obcy. Okazuje się jednak, że może stanowić wielkie pole do popisu. Indie to kraj niesamowitych kontrastów, ale także i wielkich możliwości. Hindusi są bardzo zainteresowani nowinkami, szukają nowych dostawców, a także rynków dla swoich wyrobów. Jesteśmy przekonani, że może i powinno to działać w obu kierunkach.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Biurem Izby oraz do uczestnictwa w kolejnych naszych misjach handlowych.

 

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

SZLIFIERKA SZEROKOTAŚMOWA OTT LAMBDA
SZLIFIERKA SZEROKOTAŚMOWA OTT LAMBDA
Piła do cięcia poprzecznego na transporterze podającym PPF 240
Piła do cięcia poprzecznego na transporterze podającym PPF 240
Zakupię Korowarkę do drewna
Zakupię Korowarkę do drewna