Warmia i Mazury: Zawodowe kursy drzewne za ułamek ceny. Projekt UE!

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Warmia i Mazury: Zawodowe kursy drzewne za ułamek ceny. Projekt UE!

Od kwietnia na terenie Warmii i Mazur ruszyła realizacja nowego projektu unijnego pt. „Drewno – surowiec doskonały”, w ramach którego kursy zawodowe dla branży drzewnej i leśnej, dla osób dorosłych nieprowadzących własnej działalności gospodarczej, zamieszkujących lub pracujących na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, są w 90% finansowane ze środków europejskich. Uczestnik pokrywa zaledwie 10% kosztów.

8 najważniejszych punktów:

 1. Uczestnikami projektu mogą być osoby dorosłe zamieszkujące bądź pracujące lub uczącę się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego (wystarczy jedno).
 2. Otrzymujemy tylko oświadczenia kursanta, nie wymagamy żadnych zaświadczeń.
 3. W ramach projektu można ukończyć: „Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego – kurs tarcicy” (czerwiec 2018), „Kurs brakarski drewna okrągłego z III klasą brakarską” (lipiec 2018) i „Kurs operatora traka taśmowego” (listopad 2018). Ponadto zaplanowane są „Kursy operatorów maszyn leśnych” (branża leśna).
 4. Wszystkie szkolenia są pełnowymiarowe, organizowane dokładnie na tej samej zasadzie jak dotychczasowe kursy FCC realizowane na co dzień w sposób komercyjny.
 5. Organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie, dojazdy na powierzchnie i egzaminy. Po pozytywnym ukończeniu kursu, tego samego dnia absolwent otrzymuje pełne kwalifikacje i uprawnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 6. Ceny kursów dla branży drzewnej, czyli wkładu własnego uczestnika:
  1. 7-dniowy „Kurs brakarski drewna okrągłego z III klasą” – 631 zł / os.;
  2. 4-dniowy „Kurs tarcicy konstrukcyjnej – 355 zł / os.;
  3. 3-dniowy „Kurs operatora traków taśmowych” – 236 zł / os.
 7. Liczba miejsc na każde z ww. kursów jest ograniczona. Obowiązuje zasada pierwszeństwa podczas e-mailowej rejestracji zgłoszeń.
 8. Infolinia Projektu UE: tel. 690-800-290 ; e-mail: biuro@forestcc.pl ; www.forestcc.pl

Organizator – Forest Consulting Center – Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego przewidział udział w projekcie 110 osób. Na etapie rekrutacji należy przesłać drogą e-mail formularz zgłoszeniowy i oświadczenie. Fakt zamieszkania lub pracy na terenie Warmii i Mazur jest jedynym warunkiem, aby zakwalifikować się do Projektu i otrzymać 90% dotacji.

Obecnie trwają zapisy na I kurs brakarski w projekcie: „Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną”, który odbędzie się 14 – 17 czerwca 2018 r. Szkolenie dot. wymaganych prawem norm wytrzymałościowych, których zgodnie z obowiązującymi przepisami powinna spełniać tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny. Uczestnicy będą mogli uzyskać uprawnienia wymagane przez systemy ZKP, związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE.


Więcej informacji nt. kursu tarcicy pod linkiem: http://www.forestcc.pl/kurs-brakarski-90-finansowany-ue-wytrzymalosciowe-sortowanie-drewna-konstrukcyjnego-metoda-wizualna-czerwiec-2018/

Rekrutacja i przyjmowanie zgłoszeń

Formularze zgłoszeniowe na poszczególne kursy, wraz z wymaganymi załącznikami, są dostępne do pobrania na stronie projektu www.forestcc.pl w zakładce „Projekt UE”
i podstronie „Zgłoszenia – formularze”. Bezpośredni link do dokumentów: http://www.forestcc.pl/news/zgloszenia-formularze/

Kontakt z Biurem Projektu
Jacek Rutkowski – koordynator
tel. 690-800-290, e-mail: biuro@forestcc.pl

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Sprzedam działalność gospodarczą: funkcjonujący stolarski zakład produkcyjny, z 40-letnią tradycją
Sprzedam działalność gospodarczą: funkcjonujący stolarski zakład produkcyjny, z 40-letnią tradycją
Podest
Podest
SUSZENIE DREWNA
SUSZENIE DREWNA