Wieści z Biura Izby

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Za nami bardzo intensywne tygodnie. Wiele się wydarzyło, szykuje się sporo zmian. Czy wyjdą nam na dobre? Czas pokaże. W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie w Lasach Państwowych Zespołu Leśnego. Jesteśmy już blisko kompromisu dotyczącego ustalenia nowych wytycznych do obowiązujących zasad sprzedaży drewna. Możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że zostaną one ogłoszone podczas Kongresu KOOPDREW w dniu 10 września w Poznaniu.
Dużym problemem może okazać się wspomniana już dyrektywa unijna LULUCF. Jesteśmy w ciągłym kontakcie w tej sprawie z Ministerstwem Środowiska i Lasami Państwowymi. Staramy się by uczestniczyć w pracach specjalnego zespołu powołanego przez Ministra Kowalczyka ds. LULUCF ( Rafał Szefler odbył kilka rozmów w tej sprawie m.in. w Ministerstwie Przedsiębiorczości, w Lasach Państwowych i ewentualne pytania proszę kierować do niego).

W Londynie odbyła się konferencja poświęcona problemowi z dostępnością surowca dębowego w Europie w kontekście Chin. Rysuje się duży problem o czym mówił obecny tam przedstawiciel Biura Izby Rafał Gruszczyński. Więcej przeczytacie Państwo w najnowszym wydaniu Gazety Przemysłu Drzewnego.

Wciąż trwają prace dotyczące wskaźników FSC. Grupa opracowująca wytyczne (w jej skład wchodzi Rafał Szefler) pracuje bardzo intensywnie, w tym miesiącu przewidziane jest jeszcze jedno spotkanie dwudniowe. Kolejne odbędą się w czerwcu. Prace nie należą do łatwych, ścierają się różne poglądy, ale posuwamy się do przodu i miejmy nadzieję, że tak będzie dalej.

Nie zapominamy o szkolnictwie. Wciąż angażując się w inicjatywy związane z promocją kształcenia zawodowego staramy się wpłynąć na lepsze postrzeganie naszej branży. Odbyły się konsultacje dotyczące nowej podstawy programowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej (R.Sz.) Uwagi jakie były kierowane odnośnie kształcenia przyszłych pracowników dla przemysłu drzewnego zostały przyjęte. Miejmy nadzieję, że rządzącym starczy determinacji do wprowadzenia odpowiednich zmian.

W Warszawie odbyła się konferencja Profesjonaliści dla profesjonalistów, skierowana głównie do firm meblarskich, ale był to dobry czas by opowiedzieć o Izbie, jej pracach, osiągnięciach i o naszej branży nie tylko przedstawicielom firm ale także studentom. Dyrektor Marketingu Rafał Szefler, zaprosił studentów technologii drewna oraz leśnictwa do uczestnictwa w Kongresie KOOPDREW, a także odwiedzenia Pawilonu Promocji Drewna podczas targów DREMA.

Nabierają tempa prace związane z Pawilonem Promocji Drewna. Zachęcamy do pokazania swojej oferty, gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, szeroką promocję przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Za bardzo niewielki wkład finansowy możecie Państwo brać udział w największym wydarzeniu branżowym w naszej części Europy. Rafał Szefler i Rafał Gruszczyński są gotowi do wszelkiej pomocy w tej sprawie. Już dziś mamy kilkanaście zgłoszeń do naszej strefy w tym od firm zagranicznych. Naszym celem jest pokazanie polskiego przemysłu drzewnego jako dominującego w Europie nad czym usilnie pracujemy i będziemy pracować nie tylko podczas targów.

Oczywiście będzie kolejna edycja Kalendarza Przemysłu Drzewnego. Poprzednie wydania rozchodziły się w błyskawicznym tempie, także i na rok przyszły przygotujemy kalendarz z odpowiednią dawką wiedzy merytorycznej a także specjalnie wydanym dodatkiem na temat maszyn do drewna i narzędzi. Tutaj należą się podziękowania Panu Doktorowi Sławomirowi Krzoskowi za ogromną pracę wykonaną przy redakcji tego dodatku, a także zespołowi firmy ASPI z Suwałk. Zachęcamy do zamieszczania reklam w naszym kalendarzu. Kalendarz jest wydany w języku polskim i angielskim. Nakład na rok przyszły jest planowany na poziomie dwóch tysięcy egzemplarzy.

To wszystko przynosi także bezpośrednie korzyści dla Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego. Podczas spotkania Rady Izby w dniu 16 maja, do naszego grona przyjęliśmy kolejne pięć firm. To powód do dumy i zachęta do dalszej pracy. Widzimy, że nasze zaangażowanie nie pozostaje bez odzewu. Dziękujemy.


 
Strona 1 z 1

Polecane oferty:

sprzedam brzoze
sprzedam brzoze
Sklejka Antypoślizgowa 35 mm  3x1,5 m 1. klasa
Sklejka Antypoślizgowa 35 mm 3x1,5 m 1. klasa
kupie
kupie