Dzień Kariery w Kaliszu.

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

W Kaliszu odbył się Dzień Kariery, podczas któego przybyła młodzież gimnazjalna i szkół średnich mogła zaznajomić się z ofertą pracodawców i szkół branżowych. Na to spotkanie przybyli także rodzicie, dyrektorzy szkół, a także przedstawiciele samorządu terytorialnego z Panią Marszałek Województwa Marzeną Wodzińską na czele. Nie zabrakło także przedstawicieli przemysłu drzewnego. Branżową szkołę średnią reprezentował Zespół Szkół Technicznych z Kalisza z kierunkiem technologii drewna i mechatroniki.
Podczas prezentacji możliwości kariery zawodowej w przemyśle drzewnym, młodzież obejrzała kilkuminutowy skrót naszego filmu "Polskie drewno", zaznajomili się z listą zawodów najbardziej poszukiwanych w naszej branży. Największe zaskoczenie wywołał fakt, że praca w zakładach drzewnych to nie tylko przekładanie desek. Po prezentacji odpowiadaliśmy na wiele pytań, Biuro Izby zostało poproszone o możliwość  zorganizowania wizyt w zakładach oraz otrzymaliśmy zapewnienie o dalszym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w naszych dalszych pracach nad promowaniem kształcenia zawodowego, oczywiście z naciskiem na przemysł drzewny. Obecnie program realizowany jest w województwie Wielkopolskim. Mamy nadzieję, że już wkrótce dołączy do nas Warmińsko-Mazurskie i Podlaskie.
Firmy zainteresowane włączeniem się do promocji kształcenia zawodowego zapraszamy do kontaktu z Biurem Izby pod numerem tel. 530 003 794 lub mail biuro@przemysldrzewny.pl


Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Deska paletowa
Deska paletowa
Podręczny słownik drzewny niemiecko-polski - Marian Wnuk
Podręczny słownik drzewny niemiecko-polski - Marian Wnuk
Modrzew syberyjski - kantowki i sztachety
Modrzew syberyjski - kantowki i sztachety