Lasy Państwowe zapraszają na targi DREMA 2018!

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Lasy Państwowe w ramach przestrzeni na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA zaprezentują dwie wystawy: „Bogactwo przyrodnicze lasów Podkarpacia i Bieszczadów” oraz ekspozycję „FOREST”. Na stoisku Lasów Państwowych będzie można uzyskać informacje na temat budownictwa drewnianego w PGL LP, a dodatkowo w wybranym dniu odwiedzjący będą mieli okazję skosztować produktów „Dobre z lasu”.

Wystawa „Bogactwo przyrodnicze lasów Podkarpacia i Bieszczadów”

Podkarpacie i Bieszczady to najdalej na południowy wschód wysunięte regiony Polski. Niegdyś miejsce tragicznych wydarzeń, dzisiaj niezwykle bogata pod względem przyrodniczym i niepowtarzalna w Europie Środkowej ostoja podkarpackiej flory i fauny. Małe zaludnienie, dzikość przyrody oraz możliwość spotkania rzadkich gatunków zwierząt, takich jak niedźwiedź, żubr, wilk, ryś czy orzeł przedni czynią lasy Podkarpacia i Bieszczadów szczególnie atrakcyjnym miejscem turystyki i wypoczynku. Niespełna dwa czy trzy stulecia temu, w wyniku szybkiego rozwoju osadnictwa oraz intensywnej eksploatacji zasobów przyrodniczych, lesistość tych terenów znacznie się skurczyła. Dopiero pod koniec lat 40. minionego wieku zaistniały warunki do stopniowego powrotu lasów na opuszczone po zakończeniu II wojny światowej obszary rolnicze i wzrostu lesistości do ponad 38% współcześnie. Zawdzięczamy to pracy kilku pokoleń leśników. Prezentowana wystawa fotografii autorstwa Mateusza Matysiaka, ukazująca różnorodność i bogactwo przyrodnicze lasów Podkarpacia i Bieszczadów, jest doskonałym świadectwem racjonalności prowadzonej tu gospodarki leśnej – wielofunkcyjnej, trwale zrównoważonej, sprzyjającej różnorodności biologicznej, użytkującej las w taki sposób, aby następne pokolenia mogły w pełni korzysta z jego przyrodniczych i gospodarczych walorów.

Wystawa FOREST

Ekspozycja prezentująca model polskiego leśnictwa. Wystawę w formie napisu FOREST zbudowano z dwumetrowych, podświetlonych liter. Każda z nich jest poświęcona innemu obszarowi tematycznemu związanemu z lasami. Dzięki informacjom zamieszczonym na poszczególnych literach będzie można się m.in. dowiedzieć, w jaki sposób pozyskuje się i wykorzystuje drewno, jak prowadzona jest edukacja leśna, a także jak korzystać z lasu w celach rekreacyjnych. Na zwiedzających czekać będą również niezwykłe zdjęcia i opisy zwierząt chronionych. Ekspozycja zbudowana jest z drewna lub materiałów drewnopochodnych.

Odwiedzający stoisko Lasów Państwowych będą mieli okazję skosztować produktów „Dobre z lasu”, w tym wędlin z dziczyzny w postaci szynek, boczków, polędwic, kiełbas, kabanosów, pieczeni czy pasztetów. Dostępne będą także marynowane grzyby oraz przetwory z owoców leśnych w postaci dżemów i konfitur z borówek i żurawiny.

Źródło: DREMA

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Gumy do cnc
Gumy do cnc
4.	DREWNO SOSNOWE | BRZOZA  - OPAŁ, PAPIERÓWKA 200 m3
4. DREWNO SOSNOWE | BRZOZA - OPAŁ, PAPIERÓWKA 200 m3
Łata impregnowana sosnowa TANIO! Sprzedaż hurtowa! - ZAKOŃCZNA
Łata impregnowana sosnowa TANIO! Sprzedaż hurtowa! - ZAKOŃCZNA