Pawilon Promocji Drewna – wystawa producentów wyrobów z drewna podczas Targów DREMA 2017

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego DREMA 2017, odbywających się w dniach 12-15 września w Poznaniu, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego kolejny raz była organizatorem Pawilonu Promocji Drewna – przestrzeni wystawienniczej przeznaczonej dla producentów wszelkiego rodzaju produktów z drewna i z nimi związanych. W tym roku była to już trzecia edycja tego wydarzenia.

Trzy lata temu rozpoczynaliśmy od ośmiu wystawców i powierzchni czterystu metrów kwadratowych. Tegoroczna edycja to blisko dwa tysiące metrów, dwudziestu sześciu wystawców z Polski i zagranicy, Strefa Desingu i tysiące zwiedzających. Poza samym Pawilonem, na otwartej przestrzeni wystawienniczej pod szyldem Izby dodatkowo dysponowaliśmy powierzchnią 300 m2 dla firm produkujących maszyny, takich jak np. Beregerat Monnoyeur, WIREX sp. z o.o

Wystawcy to przede wszystkim polscy producenci wyrobów z drewna – tarcicy, półfabrykatów, płyt i ramiaków klejonych,  konstrukcji dachowych, materiałów podłogowych (w tym z TermoWood-u), wielkogabarytowych konstrukcji klejonych, listew profilowych, sklejek itd. Były to firmy należące do największych w kraju, jak np. KPPD Szczecinek obok szeregu innych, każdej wielkości. Obecni byli też handlowcy, dostawcy specjalistycznego oprogramowania i usług związanych z produkcją drzewną. Z zagranicy  gościliśmy na naszej strefie stoiska partnerów z Malezji, Kanady, USA, Norwegii, którzy poszukiwali tu kontaktów handlowych – i je znaleźli. Bardzo pomocna była w tym obecność organizacji branżowych – PIGPD oraz Stowarzyszenia Producentów Płyt Drewnopochodnych. Pawilon Promocji Drewna okazał się więc doskonałym miejscem do nawiązania właśnie takich kontaktów. Dzięki temu w Pawilonie pojawiło się mnóstwo odwiedzających z całej Polski, co już pierwszego dnia wystawy zapoczątkowała seria spotkań B2B zaaranżowanych w ramach konferencji KOOPDREW 2017.

Wszyscy goście mogli w Strefie Designu podziwiać nieoczywiste wyroby z drewna. Uwagę przyciągały np. klejone łuki drewniane, tworzące swoisty „bukiet”, a chętni mogli wybrać się w świat technologii 3D wykorzystywanej do wirtualnej prezentacji wyrobów powstających w firmie JAGRAM. Niezwykłe stoły drewniane firmy HANDICRAFT, konstrukcje firmy Wiązary – Burkietowicz, dwustuletnia kłoda topoli czarnej wyłowiona z Wisły. Swoje pomysły prezentowali również studenci Politechniki Koszalińskiej. Piękne wyroby zaprezentowała firma Infotec  oraz Łąccy Kołczygłowy. Stworzyliśmy również możliwość rozmowy z firmą zajmującą się pozyskiwaniem i rozliczeniem środków unijnych, co najważniejsze z wcześniejszymi sukcesami. Do współpracy z nami włączyło się Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – jednostka organizacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W  ramach swoich zadań  Centrum wspiera i promuje  kształcenie zawodowe wśród młodych ludzi chcących związać się m.in. z branżą drzewną.  Jednostka zachęca także przedsiębiorców do czynnego udziału  w procesie praktycznego kształcenia uczniów, dzięki czemu mogą oni   bezpośrednio kreować umiejętności przyszłego pracownika oraz pozyskiwać w ten sposób wykwalifikowaną kadrę.  Izba aktywnie partycypuje w tym projekcie.
Przebieg tegorocznej wystawy udowodnił po raz trzeci, że Pawilon Promocji Drewna jest miejscem, gdzie każdy chętny producent wyrobów z drewna może zaprezentować swoją ofertę, pokazać swoją firmę z najlepszej strony i nawiązać mnóstwo dobrych kontaktów wśród tysięcy innych przedsiębiorców drzewnych corocznie odwiedzających DREMĘ.

Bezpośrednio po zakończeniu tegorocznej edycji rozmawiać będziemy z zarządem Międzynarodowych Targów Poznańskich o edycji kolejnej – w 2018r. Zapraszamy już teraz do skorzystania wówczas z możliwości promocji swej firmy. Zapewnimy Wam najkorzystniejsze możliwe warunki.

Serdecznie dziękujemy partnerom Pawilonu Promocji Drewna:

Amerykańskie Stowarzyszenie Firm Tartacznych (liściastych), Basf, Bergerat Monnoyeur (CAT), Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, CDK Monika Kowalska, Drewest, Drewtom, Erbud, Handicraft, Jagram, KPPD, Lonza Wood, Łąccy Kołczygłowy, Moelven, Nowigo, Perfect Klejonka, RemTech, Sema Polska, Tartak Stefan, Wiązary Burkietowicz, Wirex, Woodinspector, Zagraniczne Biura Promocji Gospodarczej, Qubec Wood, VL Saws.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Dyrektora Targów Drema, Andrzeja Półrolniczaka, za umożliwienie współpracy i znakomitą atmosferę podczas przygotowań do tegorocznej edycji Targów Drema. 

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Pellet drzewny sosnowy 6mm
Pellet drzewny sosnowy 6mm
Certyfikacja FSC/PEFC
Certyfikacja FSC/PEFC
Kupię lipę, osikę, olchę, dłużyca, tartaczna, kłody, lipa,osika, olcha, dłużyca
Kupię lipę, osikę, olchę, dłużyca, tartaczna, kłody, lipa,osika, olcha, dłużyca