W dniu 23 stycznia 2018r. w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Opracowującej Krajowy Standard Gospodarki Leśnej FSC.

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Zadaniem Grupy Opracowującej Standard (zwanej dalej Grupą SDG z ang. Standards Development Group) jest rewizja Krajowego Standardu Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC w Polsce (dalej: Krajowy Standard) w oparciu o Ogólne Wskaźniki Międzynarodowe (IGI FSC-STD-60-004 V1-0 EN) i  Zasady i Kryteria FSC Wersja 5-2 (Principles & Criteria V5 - 2) zgodnie z obowiązującą w FSC procedurą transferu i uwzględnieniem szerokich konsultacji społecznych.
Członkowie Grupy SDG zostali wybrani przez FSC International oraz Krajowych Reprezentantów FSC na podstawie nadesłanych zgłoszeń, w oparciu o wytyczne oraz procedury FSC. Grupa SDG składa się z 3 izb (społecznej, ekonomicznej, przyrodniczej). Lista członków Grupy SDG dostępna jest TUTAJ.
Na pierwszym spotkaniu Grupy SDG Koordynator FSC ds. Leśnictwa zapoznał członków Grupy z najważniejszymi informacjami i dokumentami normatywnymi FSC dotyczącymi procesu rewizji Krajowego Standardu. Uczestnicy spotkania przedyskutowali również i uzgodnili zakres zadań, uprawnień i obowiązków Grupy SDG, a także harmonogram prac.
Zgodnie z harmonogramem prac Grupy SDG opracowanie pierwszego projektu Krajowego Standardu wstępnie zaplanowane jest na pierwsze półrocze 2018r., następnie projekt zostanie udostępniony i poddany szerokim konsultacjom publicznym (dwukrotnie w trakcie całego procesu prac nad standardem), zostanie również zweryfikowany w testach terenowych. Przedstawienie Krajowego Standardu przez Grupę SDG do zaakceptowania przez FSC International zaplanowane jest na listopad 2019r.

Wszelkich informacji na temat procesu rewizji Krajowego Standardu udziela Jacek Szymaniak, Koordynator FSC ds. Leśnictwa, pełniący jednocześnie rolę Koordynatora Grupy SDG: email: j.szymaniak@fsc.org, kom. 602 575 253.

Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Blaty kuchenne/robocze AC-mikro 30x620x3000
Blaty kuchenne/robocze AC-mikro 30x620x3000
Tarcica bukowa n/o gr. 26-32[mm] mix II-III sucha 8-10%
Tarcica bukowa n/o gr. 26-32[mm] mix II-III sucha 8-10%
Zakupimy duże ilości deski paletowej I gatunku
Zakupimy duże ilości deski paletowej I gatunku