Wieści z Biura Izby

pobierz artykuł jako PDF lub Drukuj

Za nami bardzo intensywne tygodnie. Wiele się wydarzyło, szykuje się sporo zmian. Czy wyjdą nam na dobre? Czas pokaże. W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie w Lasach Państwowych Zespołu Leśnego. Jesteśmy już blisko kompromisu dotyczącego ustalenia nowych wytycznych do obowiązujących zasad sprzedaży drewna. Możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że zostaną one ogłoszone podczas Kongresu KOOPDREW w dniu 10 września w Poznaniu.
Dużym problemem może okazać się wspomniana już dyrektywa unijna LULUCF. Jesteśmy w ciągłym kontakcie w tej sprawie z Ministerstwem Środowiska i Lasami Państwowymi. Staramy się by uczestniczyć w pracach specjalnego zespołu powołanego przez Ministra Kowalczyka ds. LULUCF ( Rafał Szefler odbył kilka rozmów w tej sprawie m.in. w Ministerstwie Przedsiębiorczości, w Lasach Państwowych i ewentualne pytania proszę kierować do niego).

W Londynie odbyła się konferencja poświęcona problemowi z dostępnością surowca dębowego w Europie w kontekście Chin. Rysuje się duży problem o czym mówił obecny tam przedstawiciel Biura Izby Rafał Gruszczyński. Więcej przeczytacie Państwo w najnowszym wydaniu Gazety Przemysłu Drzewnego.

Wciąż trwają prace dotyczące wskaźników FSC. Grupa opracowująca wytyczne (w jej skład wchodzi Rafał Szefler) pracuje bardzo intensywnie, w tym miesiącu przewidziane jest jeszcze jedno spotkanie dwudniowe. Kolejne odbędą się w czerwcu. Prace nie należą do łatwych, ścierają się różne poglądy, ale posuwamy się do przodu i miejmy nadzieję, że tak będzie dalej.

Nie zapominamy o szkolnictwie. Wciąż angażując się w inicjatywy związane z promocją kształcenia zawodowego staramy się wpłynąć na lepsze postrzeganie naszej branży. Odbyły się konsultacje dotyczące nowej podstawy programowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej (R.Sz.) Uwagi jakie były kierowane odnośnie kształcenia przyszłych pracowników dla przemysłu drzewnego zostały przyjęte. Miejmy nadzieję, że rządzącym starczy determinacji do wprowadzenia odpowiednich zmian.

W Warszawie odbyła się konferencja Profesjonaliści dla profesjonalistów, skierowana głównie do firm meblarskich, ale był to dobry czas by opowiedzieć o Izbie, jej pracach, osiągnięciach i o naszej branży nie tylko przedstawicielom firm ale także studentom. Dyrektor Marketingu Rafał Szefler, zaprosił studentów technologii drewna oraz leśnictwa do uczestnictwa w Kongresie KOOPDREW, a także odwiedzenia Pawilonu Promocji Drewna podczas targów DREMA.

Nabierają tempa prace związane z Pawilonem Promocji Drewna. Zachęcamy do pokazania swojej oferty, gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, szeroką promocję przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Za bardzo niewielki wkład finansowy możecie Państwo brać udział w największym wydarzeniu branżowym w naszej części Europy. Rafał Szefler i Rafał Gruszczyński są gotowi do wszelkiej pomocy w tej sprawie. Już dziś mamy kilkanaście zgłoszeń do naszej strefy w tym od firm zagranicznych. Naszym celem jest pokazanie polskiego przemysłu drzewnego jako dominującego w Europie nad czym usilnie pracujemy i będziemy pracować nie tylko podczas targów.

Oczywiście będzie kolejna edycja Kalendarza Przemysłu Drzewnego. Poprzednie wydania rozchodziły się w błyskawicznym tempie, także i na rok przyszły przygotujemy kalendarz z odpowiednią dawką wiedzy merytorycznej a także specjalnie wydanym dodatkiem na temat maszyn do drewna i narzędzi. Tutaj należą się podziękowania Panu Doktorowi Sławomirowi Krzoskowi za ogromną pracę wykonaną przy redakcji tego dodatku, a także zespołowi firmy ASPI z Suwałk. Zachęcamy do zamieszczania reklam w naszym kalendarzu. Kalendarz jest wydany w języku polskim i angielskim. Nakład na rok przyszły jest planowany na poziomie dwóch tysięcy egzemplarzy.

To wszystko przynosi także bezpośrednie korzyści dla Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego. Podczas spotkania Rady Izby w dniu 16 maja, do naszego grona przyjęliśmy kolejne pięć firm. To powód do dumy i zachęta do dalszej pracy. Widzimy, że nasze zaangażowanie nie pozostaje bez odzewu. Dziękujemy.


 
Strona 1 z 1

Polecane oferty:

Sprzedaży tarcicę iglasta wysoka jokośći. Deska impregnowana ciśnieniowo.
Sprzedaży tarcicę iglasta wysoka jokośći. Deska impregnowana ciśnieniowo.
Huśtawka Diana drewno klejone producent
Huśtawka Diana drewno klejone producent
Automatyczna pilarka poprzeczna KP 500 Automat 25 m3/zmianę
Automatyczna pilarka poprzeczna KP 500 Automat 25 m3/zmianę